همانطور که شاهد هستیم از روز سه‌شنبه، ۱۴ ژانویه مطابق با ۲۴ دی 1398، مایکروسافت رسما پشتیبانی از ویندوز ۷ را متوقف خواهد کرد و این بدان معنی است که هر کاربری که هنوز از این سیستم‌عامل دسکتاپ بر روی کامپیوتر شخصی یا لپتاپ استفاده می‌کند، با خطر حمله‌های سایبری و اشکالات نرم‌افزاری کامپیوتر رو‌به‌رو خواهد شد. درواقع کاربرانی که هنوز از ویندوز ۷ استفاده می‌کنند پس از پایان پشتیبانی رمسی شرکت مایکروسافت، دیگر از به‌روزرسانی‌های امنیتی بهره‌مند نخواهند شد. درنتیجه کاربران ویندوز ۷ فقط دو روز دیگر برای این ارتقا مهلت خواهند داشت.

در این میان مایکروسافت به کاربران خود هشدار داده و اعلام کرده است که به‌روزرسانی و ارتقا به ویندوز ۱۰ باید به‌همراه یک سیستم دسکتاپ جدید و سخت افزار جدید و به روز تر صورت بگیرد. درواقع کاربران باید سیستم‌های قدیمی خود کنار بگذارند و ارتقا سیستم‌های قدیمی به ویندوز ۱۰، قدم مکفی نخواهد بود. براساس بیانیه‌ی جدید مایکروسافت بهتر است کاربران کامپیوتر شخصی جدیدی به همراه سخت افزار جدید و بروز بخرند و دستگاه‌های فعلی خود را به‌روزرسانی نکنند. به‌گفته‌ی مایکروسافت:

برای اکثر کاربران ویندوز ۷، ارتقا به یک دستگاه جدید با ویندوز ۱۰ پرو بهتر است. دستگاه‌های سرفیس سریع‌تر، سبک‌تر، قدرتمندتر و ایمن‌تر هستند و با قیمت‌های مناسبی در اختیارتان خواهند بود که میانگین قیمتی پایین‌تری نسبت به کامپیوترهای شخصی هشت سال پیش دارند. درنتیجه توصیه‌ی ما به شما کاربران ویندوز ۷ این است که ویندوز ۱۰ را روی دستگاه‌های قدیمی خود نصب نکنید، زیرا برخی از دستگاه‌های ویندوز ۷ با سیستم ‌عامل ویندوز ۱۰ سازگار نیستند یا امکان دسترسی به تمامی ویژگی‌های ویندوز ۱۰ در دستگاه‌های قدیمی وجود نخواهد داشت.

به‌گفته‌ی مدیران مایکروسافت، کاربران همچنان می‌توانند پس از پایان پشتیبانی از ویندوز ۷ به‌صورت عادی از این سیستم‌عامل قدیمی و محبوب استفاده کنند اما در برابر آسیب‌پذیری‌های امنیتی جدید محافظت نخواهند شد. در نهایت با استفاده از ویندوز ۷ پس از پایان پشتیبانی، کامپیوتر شما در برابر خطرات امنیتی و ویروسها آسیب‌پذیرتر می‌شود و از این پس بروزرسانی های جدید و امنیتی این شرکت برای ویندوز های قدیمی تر از جمله ویندوز 7 ارائه نخواهد شد که این خبر بدی برای کاربران ویندوز ۷ خواهد بود.

در حال حاضر، تقریبا ۴۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان هنوز از سیستم‌عامل ویندوز ۷ استفاده می‌کنند که باید هرچه زودتر فکری برای این موضوع و ارتقای سیستم نرم افزاری و سخت افزاری خود بکنند. به‌گفته‌ی مایکروسافت، به‌طور ایده‌آل بهتر است تا این کاربران زودتر دستگاه‌های جدید با ویندوز ۱۰ را خریداری کنند. در نهایت اگر قادر به خرید محصولات جدید نیستند باید به‌طور موقت دستگاه‌های فعلی و قدیمی خود را طی دو روز آینده به ویندوز ۱۰ ارتقا دهند. مایکروسافت بعد از ۱۴ ژانویه ۲۰۲۰ به پشتیبانی از سیستم‌عامل ویندوز ۷ پایان خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *